Suplementy Diety

Zdrowe oczy, czyli jakie suplementy na wzrok?

• Zakładki: 33


Reklamy suplementów diety otaczają nas z każdej strony, a wśród nich znajdziemy tabletki na odporność, trawienie czy na poprawę wzroku. Wielu z nas zaczyna się zastanawiać, czy warto przyjmować takie suplementy i czy one faktycznie działają. Które z nich mogą okazać się dobrym rozwiązaniem?

Najlepsze suplementy na wzrok

Zanim zdecydujemy się sięgnąć po suplementy diety na wzrok, powinniśmy wiedzieć, jakie witaminy i minerały korzystnie działają na nasze oczy. Jest to przede wszystkim witamina A, która wykazuje działanie ochronne przed promieniami UV. Jej niedobór może prowadzić do tak zwanej kurzej ślepoty. Witaminy C oraz E stanowią wsparcie w ochronie oczu przed działaniem wolnych rodników. Luteina i zeaksantyna również stanowią ochronę dla oka przed promieniami ultrafioletowymi. Co ciekawe, występują one w siatkówce oka. Bardzo ważną rolę odgrywają również kwasy omega 3, które wspierają prawidłową pracę oczu, mogą zatrzymać proces starzenia wzroku oraz pomagają utrzymać siatkówkę w dobrej kondycji. Nie możemy zapomnieć o selenie, miedzi i cynku. Pierwiastki te biorą udział w wytwarzaniu światłoczułego barwnika, który ma wpływ na redukcję wolnych rodników.

Musimy wiedzieć, że wszystkie te składniki jesteśmy w stanie dostarczyć sobie z pożywieniem. Kluczem jest oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta. Jeśli jednak nie umiemy tak skomponować swoich posiłków, to możemy sięgnąć po suplementy. O dobór preparatu warto poprosić lekarza bądź farmaceutę.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *