Zdrowie Fizyczne

Wiosenna alergia to nie wyrok.  Ratunkiem jest wizyta u alergologa dla dorosłych

• Zakładki: 34


Przyroda budzi się do życia, słońce śmielej wygląda zza chmur, coraz więcej osób oddaje się aktywnościom na świeżym powietrzu, a ty kichasz, kaszlesz, masz duszności, łzawią ci oczy (nie, to nie ze wzruszenia). Wiosna! Dla jednych uwielbiana pora roku, dla alergików czas, który po prostu muszą przetrwać. Walkę z wiosenną alergią zacznij od wizyty u alergologa dla dorosłych. Rybnik, Gliwice, Zabrze i okolice – mieszkańcy tych miejscowości mogą szukać pomocy w poradni alergologicznej Allergo-Med przy ul. Kilińskiego 15 w Gliwicach. 

Jeśli wszystkie znaki na niebie i ziemi, a konkretniej objawy, które zatruwają ci życie, zabierając radość z wiosennej pory, wskazują na alergię, konieczne udaj się do specjalisty. Leczenie na własną rękę specyfikami dostępnymi bez recepty nie rozwiąże twoich problemów, a jedynie nieco złagodzi objawy. Tylko alergolog dla dorosłych może z całą pewnością stwierdzić, że masz alergię, a nie np. infekcję. Dzięki wizycie dowiesz się, na co jesteś uczulony i jak silna jest ta alergia. Testy przeprowadzone przez specjalistę pozwolą na dokładne ustalenie wyzwalaczy i podjęcie stosownych kroków w celu ich unikania. Jest to bardzo ważne, dlatego że niektóre alergeny mogą doprowadzić do niebezpiecznego wstrząsu anafilaktycznego. Alergolog dla dorosłych Rybnik opracuje plan leczenia – rodzaj leku, dawkowanie, unikanie wyzwalaczy – i poinformuje, jak postąpić w przypadku poważnej reakcji alergicznej. Specjalista nie tylko pomorze ci ujarzmić uciążliwy katar i spędzenie oczu, ale i może zatrzymać rozwój alergii. 

Alergolog dla dorosłych Rybnik – testy alergologiczne na pyłki roślin 

W wielu przypadkach doświadczony alergolog dla dorosłych Rybnik może ustalić występowanie alergii na podstawie wywiadu z pacjentem. Jeśli objawy są niepokojące lub nietypowe, koniecznością staje się przeprowadzenie testów alergicznych. Co istotne, nie należy ich wykonywać w okresie pylenia. Podstawowym rodzajem badania, pozwalającym na ustalenie alergenów powietrznopochodnych, czyli pyłków roślin, roztoczy kurzu, alergenów sierści zwierząt i grzybów pleśniowych, są testy skórne. Wykonuje się na przedramieniu. Specjalnym nożykiem (o długości jednego milimetra) zanurzonym w preparacie zawierającym alergeny nacina się delikatnie skórę na głębokość ok. 0,5 mm, wprowadzając w ten sposób czynniki uczulające do organizmu. W przypadku występowania alergii wokół nacięcia pojawią się zaczerwienienie, obrzęk lub bąbel.

Artykuł powstał przy współpracy z poradnią alergologiczną Allergo-Med.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
126 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *