Sport

Nordic walking, czyli dlaczego warto chodzić z kijkami

• Zakładki: 32


Nordic walking to aktywność fizyczna, która od dłuższego czasu bije rekordy popularności. Maszerować z kijkami może każdy bez względu na wiek. Jakie zalety ma nordic walking i jak się do niego przygotować?

Jakie zalety ma nordic walking?

Wbrew pozorom chodzenie z kijkami nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jednak przed rozpoczęciem przygody z tą aktywnością wystarczy zrobić kilka ćwiczeń, by opanować podstawy prawidłowego maszerowania. Nie bez znaczenia jest także wybór odpowiednich kijków oraz stroju. Jeśli już skompletujemy wszystkie potrzebne akcesoria, możemy wyruszyć na pierwszą wyprawę. Jakich efektów możemy oczekiwać?

Nordic walking jest jednocześnie sposobem na schudnięcie, jak i techniką relaksacyjną. Maszerowanie z kijkami pozwala zaangażować ponad 90% mięśni całego naszego ciała. Tym samym wzmacniamy je i poprawiamy swoją kondycję. Co więcej, sport ten aktywizuje przede wszystkim górne partie sylwetki i jednocześnie odciąża stawy kolanowe oraz kręgosłup, co pozwala zmniejszyć bóle odczuwane w tych partiach ciała. Każdy spacer sprawia, że poprawiamy naszą koordynację ruchową. Inne zalety nordic walkingu to poprawa krążenia i zwiększenie wydolności tlenowej. Nie można zapomnieć także o tym, że chodzenie ze specjalnymi kijkami skutecznie poprawia samopoczucie i rozładowuje stres. Taka aktywność jest również polecana osobom po urazach i kontuzjach jako forma rehabilitacji. To dyscyplina dla każdego, kto lubi przebywać na świeżym powietrzu.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *