Zdrowie Psychiczne

Na czym polega pomoc psychologiczna? Wyjaśniają eksperci z Poradni Salomon w Łodzi

• Zakładki: 31


Jest wiele sytuacji, w których czujemy się słabsi i nie potrafimy udźwignąć spraw, które kiedyś nie sprawiały nam najmniejszego problemu. Jeśli czujesz, że twoja harmonia wewnętrzna została zaburzona, warto skorzystać z pomocy psychologicznej.  Może być skuteczną metodą radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi. Umożliwia lepsze zrozumienie siebie i swoich potrzeb.

Jak skutecznie wykorzystać pomoc psychologiczną w życiu codziennym?

Pomoc psychologiczna jest sposobem na poprawę jakości życia i zwiększenie samoświadomości. Może pomóc w rozwiązywaniu problemów, które mogą powodować stres i niepokój, a także w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, takimi jak smutek, strach czy złość. Psychoterapia jest znakomitą metodą ustalania celów i planowaniu działań, które pozwalają osiągnąć te cele. Sesja z psychoterapeutą może również pomóc w lepszym zrozumieniu siebie i innych ludzi oraz ich potrzeb, poprawiając jakość relacji o charakterze prywatnym i zawodowym. Dzięki psychoterapii łatwiej rozpoznać i przezwyciężać destrukcyjne schematy myślowe i zachowania, które mogą blokować osiąganie celów. Wsparcie psychologa lub psychoterapeuty powoduje otwieranie się na inny sposób myślenia o sobie i swoim środowisku. Może to prowadzić do większej satysfakcji z życia oraz lepszej motywacji do dalszych działań.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologicznej?

Z pomocy specjalisty warto skorzystać w każdej sytuacji, która powoduje, że nie radzimy sobie z własnymi emocjami, odczuwamy dyskomfort, mamy poczucie wyobcowania. Po pomoc psychologiczną powinnyśmy sięgnąć, gdy nie radzimy sobie ze stresem, stratą, piętrzącymi się problemami, odczuwamy presję lub też zmagamy się z nerwicami lękowymi, manią albo zaburzeniami odżywiania. 

Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnej pomocy, sprawdź ofertę: psychoterapia, Łódź, ul. Piotrkowska 125.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *