Suplementy Diety

Kiedy warto sięgnąć po ostropest plamisty?

• Zakładki: 30


Ostropest plamisty jest niepozorną rośliną, którą można bardzo często spotkać na łąkach. Przez wiele osób mylony jest z popularnym ostem, jako że obie rośliny wyglądają nieco podobnie. Ostropest ma przede wszystkim działanie hepatoprotekcyjne, ale nie tylko. Jakie inne działanie mają składniki zawarte w ostropeście?

Działanie ostropestu

O ostropeście często mówi się, że idealnie sprawdza się jako wsparcie wątroby. Roślina zawdzięcza to zawartości sylimaryny zawartej w owocach, która to działa na komórki wątroby oraz układu odpornościowego. Ostropest dzięki tej substancji pobudza hepatocyty do odbudowy i uszczelnia ich ściany. Pozwala to na zapobieganie powstawaniu nowych uszkodzeń w obrębie wątroby. Poza tym sylimaryna wspiera także pracę komórek układu immunologicznego i ma właściwości antyoksydacyjne spowalniające rozwój komórek rakowych.

Zastosowanie ostropestu

W sklepach bardzo często dostać można suchy ekstrakt z owoców ostropestu plamistego, który to stosuje się głównie profilaktycznie, aby chronić narażone na uszkodzenia komórki wątrobowe. Najczęściej dzieje się to podczas stosowania wielu leków. Ponadto ostropest znalazł swoje zastosowanie w leczeniu takich schorzeń jak zapalenie oraz marskość wątroby. Inne jego działanie opiera się na ochronie komórek błony śluzowej żołądka, poprawie łaknienia i trawienia ciężkostrawnych posiłków oraz wspomaganie w terapii onkologicznej. Warto więc sięgać po naturalne rozwiązania, jak to, bo skorzystać może na tym przede wszystkim nasze zdrowie.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *