Zdrowie Fizyczne

Jak radzić sobie ze zgagą? Domowe sposoby!

• Zakładki: 37


Zgaga jest częstą przypadłością, która może dopaść każdego. Palenie w przełyku nie jest najprzyjemniejszym uczuciem, ale nie zawsze istnieje możliwość sięgnięcia po specjalny lek. Jak poradzić sobie z palącym bólem w klatce piersiowej domowymi sposobami?

Domowe sposoby na zgagę

Zgaga może pojawić się w najmniej spodziewanym momencie. Zamiast leku, do którego czasami nie ma dostępu, ulgę w paleniu przełyku przynieść mogą produkty z domowej spiżarni.

Żucie imbiru

Zwalczanie zgagi z użyciem imbiru polega na żuciu cienkiego plasterka świeżego kłącza lub przygotowanie naparu imbirowego. Imbir wchłania kwasy, które cofają się do przełyku i w krótkim czasie łagodzi podrażnienia.

Napój z sody

Soda oczyszczona ma działanie zobojętniające na kwas, a co za tym idzie, szybko neutralizuje soki trawienne w przełyku. Dla złagodzenia pieczenia poleca się rozpuścić łyżeczkę sody w ⅓ szklance letniej wody i powoli wypić przygotowany roztwór.

Kisiel z siemienia lnianego

Kolejnym skutecznym sposobem na pozbycie się zgagi jest przygotowanie kisielu z siemienia lnianego. Siemię działa wzmacniająco na nabłonek przełyku oraz łagodzi jego podrażnienia. Co więcej, działa ochronnie także na błonę śluzową żołądka i usprawnia trawienie. Przepis jest banalnie prosty, ponieważ wystarczy dwie łyżki siemienia lnianego zalać wrzątkiem i poczekać aż ostygnie. Zawiesinę należy pić malutkimi łykami.

Do pozbycia się zgagi wcale nie trzeba mieć specjalnych leków, dlatego że w wielu przypadkach skutecznie pomagają domowe sposoby.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *