Zdrowie Fizyczne

Jak radzić sobie z zespołem napięcia przedmiesiączkowego?

• Zakładki: 34


PMS to przypadłość, z którą kobiety mierzą się każdego miesiąca. Objawy towarzyszące zespołowi napięcia przedmiesiączkowego znacznie wpływają na jakość życia i samopoczucie. Istnieją jednak sposoby na to, by załagodzić przykre symptomy. Jak to zrobić?

Częste objawy PMS

Zespół napięcia przedmiesiączkowego, czyli wspomniany PMS pojawia się u każdej kobiety przed okresem. Charakterystyczne jest to, że obejmuje objawy zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Przyczyna występowania PMS nie została jeszcze wyjaśniona, ale uważa się, że na występowanie PMS wpływ ma interakcja hormonów płciowych z neuroprzekaźnikami w mózgu. Do częstych objawów zaliczyć można rozdrażnienie, migreny, senność, zaparcia lub biegunki, ból piersi i wypryski na twarzy oraz dekolcie.

Jak łagodzić objawy PMS?

Kobietom, które cierpią na PMS, zaleca się przede wszystkim zmianę stylu życia. Pomóc może także zadbanie o właściwą higienę snu, wykonywanie ćwiczeń relaksacyjnych i regularna aktywność fizyczna. Warto w tym czasie zrezygnować z takich używek jak alkohol czy kofeina, które niekiedy wzmagają drażliwość. Co ciekawe ograniczenie spożycia soli może być skuteczne w radzeniu sobie z obrzękami i wzdęciami. Można także sięgnąć po leki rozkurczowe, które pomogą w walce z silnymi skurczami macicy. Innym rozwiązaniem może być sięgnięcie po zioła, a przede wszystkim witaminy i minerały. Dzięki nim możliwe będzie uzupełnienie niedoborów w organizmie, które to często mają wpływ na pogorszenie się nastroju.

Fo. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *