Zdrowie Fizyczne

Jak objawia się i czym skutkuje niedobór snu?

• Zakładki: 31


Wspomnieliśmy już, dlaczego sen jest ważny. Pora więc wyjaśnić, co może się stać, jeśli nie będziemy dbać o wypoczynek i nie pozwolimy naszemu organizmowi się zregenerować. Jakie są skutki niedoboru snu?

Niedobór snu — czym skutkuje?

Osoby borykające się z niedoborem snu bez względu na przyczynę tego zjawiska mogą mierzyć się z różnymi dolegliwościami. Do najczęstszych zaliczamy między innymi zmęczenie, rozdrażnienie, ból głowy oraz pogorszenie koncentracji. Skutki braku wystarczającej ilości snu są również długoterminowe. Znacznie wzrasta bowiem ryzyko zapadania na choroby przewlekłe, co dla niektórych może skończyć się nawet śmiercią. Jest to spowodowane wielopłaszczyznowymi powiązaniami między niedoborem nocnego odpoczynku a problemami żywieniowymi i chorobami psychosomatycznymi. Brak snu powoduje otyłość, cukrzycę, choroby jelit, a nawet nowotwory i inne nieprzyjemne dolegliwości.

Naturalne preparaty nasenne

Jeśli zmagamy z się z niegroźnymi zaburzeniami snu, możemy sięgnąć po naturalne preparaty nasenne bez recepty, które zwykle mają w składzie wyciągi z takich roślin jak melisa, kozłek lekarski czy męczennica lekarska. Pomagają one wyciszyć się i zapobiegają wybudzeniu się w nocy. Są to preparaty całkowicie bezpieczne, które nie uzależniają i nie powodują skutków ubocznych takich jak senność czy problemy z koncentracją.

Każdy z nas powinien wiedzieć, jak istotną rolę odgrywa odpowiednio długi sen w naszym życiu. Taki nocny spoczynek sprawia, że każdego dnia czujemy się dobrze i nie zmagamy się z nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *