Sport

Ile kalorii spala pływanie? Jakie daje efekty?

• Zakładki: 33


Lato to czas, kiedy bardzo często odwiedzamy baseny, jeździmy nad morze czy jezioro. Pływanie jest więc nieodłącznym elementem tej pory roku. Niektórzy z nas nie zdają sobie sprawy, że ten typ aktywności może pomóc nam spalić całkiem sporo kalorii. Od czego to zależy?

Pływanie a spalanie kalorii

Pływanie jest dyscypliną, którą szczególnie poleca się osobom chcącym wymodelować sylwetkę oraz zrzucić zbędne kilogramy. To także skuteczny sposób na poprawę ogólnej formy i ujędrnienie ciała. Do zalet pływania możemy zaliczyć również rozluźnienie mięśni, pogłębienie oddechu, poprawę krążenia i wzmocnienie kręgosłupa. Jak widać, korzyści jest co niemiara.

Ile kalorii możemy spalić podczas sesji pływania? Zależy to przede wszystkim od intensywności treningu i stylu pływania. Niekiedy wydatek energetyczny może wynieść nawet około 1000 kalorii. Pewne jest jednak to, że już po 20 minutach pływania następuje spalanie kalorii. Jeśli zależy nam na trwałych efektach, powinniśmy rozpocząć od półgodzinnych wizyt na basenie 2-3 razy w tygodniu. Wbrew pozorom treningi w wodzie nie są męczące. Woda ma bowiem właściwości wypornościowe, dzięki czemu nasze ciało po zanurzeniu wydaje się lżejsze. Jednocześnie opór wody angażuje cały układ mięśniowy do pracy siłowej. Alternatywą dla pływania mogą być ćwiczenia ruchowe w wodzie zwane aqua aerobikiem. Na koniec pamiętajmy oczywiście o odpowiedniej diecie, a przez każdym treningiem wykonujmy rozgrzewkę. To pozwoli nam uzyskać długotrwałe efekty.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *