Sport

Dlaczego warto ćwiczyć jogę? Poznaj najważniejsze powody!

• Zakładki: 29


Każdy z nas z całą pewnością słyszał o jodze. Mimo wszystko nieliczni tak naprawdę wiedzą, jak korzystny wpływ może mieć ona na nasze ciało i umysł. Zastanawiasz się nad rozpoczęciem ćwiczenia jogi? Poznaj powody, dlaczego warto!

Jakie korzyści płyną z praktykowania jogi?

Zalety płynące z ćwiczenia jogi są bardzo liczne. Przede wszystkim to świetny sposób na naukę prawidłowego oddechu niezwykle ważnego w codziennym życiu. Dzięki jodze usprawniamy pracę płuc i jednocześnie możemy wprowadzić się w stan głębokiego relaksu. Wykazano także, że joga zwalcza fizyczne skutki stresu na nasz organizm. Dzieje się tak, ponieważ praktykowanie jogi obniża poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu.

Nie bez znaczenia pozostaje wpływ praktykowania jogi na naszą sylwetkę. Ćwicząc, pobudzamy całe ciało, zwiększamy zakres ruchu oraz wydłużamy ścięgna, więzadła i mięśnie. Jeśli będziemy praktykować jogę regularnie to wkrótce zamiast napięć w mięśniach, będziemy czuć przyjemne rozluźnienie. Śmiało można stwierdzić, że joga pomaga w odchudzaniu. Kiedy zmuszamy mięśnie do wysiłku, tkanka tłuszczowa w naszym organizmie jest znacznie szybciej spalana.

To tylko kilka z wielu zalet, które wiążą się z praktykowaniem jogi. Duże znaczenie ma fakt, iż joga pozwala nam otworzyć oczy i zobaczyć siebie takimi, jacy naprawdę jesteśmy. To forma aktywności fizycznej, która prowadzi do uzyskania pełnej harmonii ciała i ducha. Te korzyści na pewno przekonają więcej osób do rozpoczęcia praktykowania jogi.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *