Zdrowie Fizyczne

Dlaczego powinniśmy regularnie badać krew?

• Zakładki: 36


Odpowiednia i regularna profilaktyka to klucz do zadbania o nasze zdrowie i sprawność. Niestety według wielu badań duży odsetek ludzi nie pamięta o systematycznym badaniu krwi. Inni natomiast takich testów nie wykonują wcale. Dlaczego nie powinniśmy zapominać o badaniu krwi?

Nie odkładaj badań krwi!

Nie istnieje jedna prawidłowa odpowiedź, jak często powinniśmy wykonywać badania krwi. Mimo wszystko optymalnie jest robić to przynajmniej 2 razy w roku. Raz w roku należą się nam profilaktyczne badania, na które skierowanie wystawia lekarz pierwszego kontaktu. Nie będzie to oczywiście pełen profil badań. Mimo to już zbadanie podstawowych wartości pozwoli nam uzyskać informacje na temat stanu naszego zdrowia. Wyniki trzeba także skonsultować z lekarzem.

Na pewno nie raz w życiu słyszeliśmy popularne przysłowie „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Dzięki regularnym badaniom krwi możemy między innymi sprawdzić ogólny stan zdrowia, skontrolować pracę narządów, wykryć chorobę we wczesnym stadium, a także wykluczyć niektóre schorzenia. Co więcej, wyniki badań krwi powiedzą nam, czy odżywiamy się w prawidłowy sposób i czy nasz poziom cholesterolu jest w normie.

Do badania krwi musimy się odpowiednio przygotować, by wyniki były jak najbardziej miarodajne. Zalecenia są zazwyczaj stałe i odnoszą się do bycia na czczo oraz pobrania krwi w godzinach porannych, najlepiej między godziną 7 a 10. Dzięki wynikowi badań będziemy wiedzieć, w jakim stanie na obecną chwilę jest nasz organizm.

Fot Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *