Sport

Co to jest i na czym polega crossfit?

• Zakładki: 30


Ciekawą alternatywą dla monotonnych ćwiczeń na siłowni jest crossfit. Dzięki temu, że ten plan treningowy angażuje całe ciało, efekty pojawiają się naprawdę szybko. Mimo to trening wymaga dużej determinacji i motywacji w dążeniu do celu. Czy jest to trening przeznaczony dla każdego?

Trening crossfit — zasady

Tak jak i inne rodzaje treningów, tak i crossfit ma swoje żelazne zasady. Podstawowym założeniem jest to, że zdrowa osoba powinna osiągnąć sprawność fizyczną w dziesięciu różnych obszarach fizycznych. Należą do nich między innymi wytrzymałość, siła, gibkość, szybkość czy równowaga. Jest to cel, który można osiągnąć na różne sposoby, ale istnieją charakterystyczne dla crossfitu ćwiczenia, które również zdobyły popularność w tej dziedzinie.

Zalety treningu crossfit

Trening crossfit ma wiele zalet, toteż nic dziwnego, że stał się tak popularnym wyborem wśród wielu ludzi. Do największych korzyści zaliczyć można między innymi wzmacnianie mięśni i stawów całego ciała oraz poprawę ogólnej kondycji fizycznej. Poza tym do zalet należy także różnorodność, ponieważ za każdym razem można wykonywać inny rodzaj ćwiczeń. Jest to dość krótki trening, więc wydaje się odpowiedni dla osób, które wiecznie zasłaniają się brakiem czasu na aktywność fizyczną. Wreszcie crossfit jest typem treningów, które nie wymagają specjalnych sprzętów, a wykonywać można je zarówno w domu, jak i w lesie czy parku. Zdecydowanie warto spróbować, by przekonać się, czy jest to trening dla nas!

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *