Suplementy Diety

Ból głowy — czy to niedobór witamin?

• Zakładki: 38


Bóle głowy są zjawiskiem powszechnym, a ich przyczyn może być wiele. Niekiedy mogą być one prozaiczne, a innym razem poważniejsze. Rzadko kiedy kojarzymy jednak ból głowy z niedoborem witamin, mimo że to jedna z możliwych przyczyn. Jakich witamin nam brakuje, jeśli zmagamy się z bólem głowy?

Bóle głowy a niedobór witamin

Jak dobrze wiemy, dieta uboga w witaminy i minerały nie jest dobra dla naszego zdrowia. Co więcej, może także przyczyniać się do występowania bólów głowy. Niedobór kwasu foliowego, witamin B12 i B6 może skutkować anemią. To właśnie jednym z objawów niedokrwistości są bóle głowy, ale także zmęczenie i problemy z koncentracją. Kolejnym czynnikiem sprzyjającym pojawianiu się bólu głowy lub migren jest niski poziom witaminy D. Jak można temu zapobiec? Najlepszym sposobem jest zmiana nawyków żywieniowych i włączenie do codziennego jadłospisu produktów zawierających niezbędne witaminy. Dobrym rozwiązaniem jest także wykonanie badań krwi, dzięki którym łatwiej nam będzie zdiagnozować źródło problemu.

Niedobory witamin mogą być czynnikiem sprzyjającym występowaniu bólu głowy. Zwykle jednak po dogłębnej analizie źródła problemu i wprowadzeniu zmian w trybie życia, problem ten ustępuje. Jeśli jednak zmagamy się z bólem głowy, który nie jest powiązany z niskim poziomem witamin oraz minerałów, konieczna może się okazać wizyta u specjalisty. Wszystko po to, by wykluczyć poważniejsze problemy ze zdrowiem. Nawet jeśli często odczuwamy bóle głowy, nie powinniśmy tego bagatelizować.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
163 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *