Zdrowie Psychiczne

4 typy osobowości według Hipokratesa cz. 2 – sangwinik

• Zakładki: 36


Kolejnym wyłonionym przez Hipokratesa typem osobowości jest sangwinik. U osób o tym temperamencie mówi się o przewadze krwi nad innymi sokami znajdującymi się w ciele człowieka. Jakimi cechami charakteryzuje się sangwinik i jaka praca będzie odpowiednia dla takiej osoby?

Kim jest osoba o temperamencie sangwinika?

Przyjęło się uważać, że sangwinik to optymista i ekstrawertyk o niezwykle pogodnym nastawieniu nie tylko do innych ludzi, ale i do świata. Osoby o tym typie osobowości bardzo dobrze czują się w towarzystwie i zawsze mają coś do powiedzenia. Żyją chwilą, przez co czasami umykają im pewne istotne sprawy. Sangwinicy są zawsze chętni do podjęcia działań i czerpią radość z kontaktu z drugim człowiekiem. Ich cechą charakterystyczną jest zapominalstwo. Niekiedy sangwinik podejmuje się kilku aktywności jednocześnie, przez co nie jest w stanie dokończyć wszystkich zadań. Te osoby mają tendencję do egocentrycznego podejścia i niezważania na swoje wady.

Wszystkie te cechy sprawiają, że sangwinik dobrze odnajdzie się w pracy polegającej na kontakcie z innymi. Będzie pracownikiem spontanicznym i umiejącym zarazić pozytywną energią. Ważne jest, by zajęcie dla sangwinika nie pozwalało na nudę i popadanie w rutynę. Niekoniecznie dobrym rozwiązaniem będzie praca siedząca, ponieważ dla sangwinika takie zajęcie może stać się męczące. Odpowiednie zawody to między innymi sprzedawca, aktor, coach, doradca personalny czy przedstawiciel handlowy.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *