Suplementy Diety

Zioła na ból żołądka. Które przyniosą nam ulgę?

• Zakładki: 32


U niektórych osób ból żołądka występuje niezwykle często, a powodem mogą być różne schorzenia. Jeśli jednak ból jest silny i regularny, powinniśmy od razu wybrać się do lekarza. W innych przypadkach ulgę przyniosą nam zioła. Które są stosowane najczęściej?

Jakie zioła są zalecane na ból żołądka i niestrawność?

Jednym z pierwszych ziół, które od razu przychodzi nam na myśl jako pomoc w złagodzeniu żołądkowych dolegliwości, jest mięta. Jest to dobry wybór w przypadku bólu występującego po przejedzeniu lub związanego z innymi problemami trawiennymi. Jak działa napar z liści mięty? Przede wszystkim przyspiesza perystaltykę jelit, zwiększa wydzielanie soku żołądkowego oraz działa wiatropędnie. Na pewno nie sprawdzi się przy refluksie i dolegliwościach skurczowych.

Równie często przy problemach z żołądkiem stosuje się rumianek. Napar z niego działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Dobrze sprawdzi się w przypadku wzdęć, biegunek, zaparć i niestrawności. Co więcej, może przynieść ulgę przy skurczach żołądka i jelit oraz w przypadku kolki.

Dość popularne do leczenia żołądkowych dolegliwości są napary z dziurawca. To ziele działa przeciwskurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, a także dróg żółciowych. Dziurawiec polecany jest przy nieżycie, stanach zapalnych, nerwicy żołądka czy zapaleniu jelit. Dodatkowo silnie działa na stany depresyjne oraz uspokaja nerwy.

Jeśli odczuwamy ból żołądka, który nie jest dla nas alarmujący, powinniśmy sięgnąć po naturalne napary z ziół. Dzięki nim z pewnością poczujemy ulgę.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
94 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *