Suplementy Diety

Żelki z witaminami — w czym tkwi ich fenomen?

• Zakładki: 36


Żelki są jednymi z ulubionych łakoci dzieci, ale i niektórych dorosłych. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiły się suplementy diety właśnie w postaci kolorowych misiów i innych zwierzątek. Czy faktycznie warto po nie sięgać?

Czym są żelki witaminowe?

Żelki i inne dostępne w aptekach słodycze wzbogacone witaminami zaliczamy do suplementów diety. Nie mają one udowodnionego działania terapeutycznego na organizm i nie są produktami leczniczymi. Nie da się jednak zaprzeczyć, że dla maluchów stanowią gratkę i przypominają ulubione słodycze. Najczęściej możemy spotkać się z żelkami z witaminą C, D czy kompleksem różnych witamin. W aptece dostaniemy misie na odporność, na wzmocnienie kości i nie tylko. Od jakiegoś czasu powstają także suplementy w podobnej formie dla dorosłych. Czy warto po nie sięgać?

Czy żelki z witaminami są zdrowe?

Witaminowe żelki przyciągają wzrok każdego dziecka, ale czy to odpowiedni suplement diety dla najmłodszych? Często w takich słodkościach znajdziemy cukry proste, co nasuwa nam wniosek, że nie powinniśmy podawać ich dzieciom w nadmiarze. Sami także trzymajmy się zalecanej dawki dziennej, jeśli zdecydujemy się je przyjmować. Bez wątpienia jest to bardzo ciekawe urozmaicenie codziennej suplementacji, mimo że zwykle ilość witamin w tych produktach jest niewystarczająca.

Żelki i inne słodycze z dodatkiem witamin to suplementy diety przeznaczone głównie dla dzieci. Jeśli zdecydujemy się je podawać lub przyjmować, pamiętajmy o zachowaniu umiaru.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *