Suplementy Diety

Suplementy diety — czy warto je przyjmować?

• Zakładki: 37


Suplementy na odchudzanie, na zdrowe włosy i paznokcie, a także na zmęczenie — takich produktów nie brakuje na półkach w sklepach oraz aptekach. Czy rzeczywiście powinniśmy je przyjmować? Jak rozpoznać suplementy, które są zdrowe od tych, które nie są nam koniecznie potrzebne?

Jakie suplementy diety warto przyjmować?

Suplementy diety nie są lekami — traktuje się jako żywność i są środkami spożywczymi. Ich zadaniem jest uzupełnianie niedoborów różnych substancji w naszym organizmie, ale nie pełnią funkcji leczniczej. Suplementy powinniśmy przyjmować, jeśli nie jesteśmy w stanie uzupełnić niedoboru składników odżywczych poprzez dietę. Przed włączeniem do naszej diety takich środków, powinniśmy zrobić odpowiednie badania oraz udać się na konsultację lekarską.

Przy wyborze suplementów bardzo ważne jest to, by były one pochodzenia naturalnego. Dlatego tak istotne jest, by kupować je ze sprawdzonego źródła. Niestety niektóre produkty tego typu w składzie zawierają związki chemiczne sztuczne pozyskane w laboratorium. Nasz organizm potrzebuje naturalnych składników i choruje właśnie przez ich niedobór.

Jest kilka witamin oraz minerałów, które warto brać codzienne. To między innymi magnez, witamina C, witamina D3 oraz probiotyki. Naszą dietę bez obaw możemy także uzupełnić w spirulinę oraz kurkumę. Musimy jednak pamiętać, że suplementy diety nie zastąpią nam zbilansowanej diety, ale są jej wsparciem. Ich stosowanie powinno odbywać się z głową i tylko wtedy, kiedy faktycznie jest nam to potrzebne.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *