Suplementy Diety

Spalacze tłuszczu — czym są i jak działają?

• Zakładki: 30


Bardzo popularne w branży fitness są tak zwane spalacze tłuszczu. To suplementy, które wspomagają procesy spalania tkanki tłuszczowej, by efekty ćwiczeń oraz odpowiedniej diety były szybciej widoczne i lepsze. Czy warto przyjmować spalacze tłuszczu? Jak dokładnie działają?

Jak działają i czy warto przyjmować spalacze tłuszczu?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, jakie substancje możemy znaleźć w składzie spalaczy tłuszczu. Najczęściej jest to kofeina, zielona herbata oraz guarana. Ich zadaniem jest przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Suplementy te działają na zasadzie termogenezy. Poprzez zwiększenie wydatku energetycznego sprawiają, że organizm spala więcej kalorii. Warto wiedzieć, że dzięki przyjmowaniu suplementów spalających tłuszcz nie odczuwamy zmęczenia oraz mamy znacznie więcej energii.

Sporo osób decyduje się na przyjmowanie spalaczy tłuszczu z uwagi na możliwości, jakie dają. Musimy jednak wiedzieć, że jest to jedynie dodatek wspomagający. Nie osiągniemy satysfakcjonującego nas efektu, jeśli nie dobierzemy odpowiedniej diety i nie rozpiszemy sobie planu treningowego. Spalacze poleca się stosować tylko wtedy, kiedy istnieją jakieś trudności lub jesteśmy bardzo blisko osiągnięcia naszego celu. Pamiętajmy jednak, by przyjmowac je od 4 do maksymalnie 8 tygodni. W przeciwnym razie nasz organizm przyzwyczai się do suplementu i przestanie na niego reagować. Mimo wszystko odchudzanie najlepiej jest rozpocząć bez stosowania takich wspomagaczy jak spalacze tłuszczu.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
73 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *