Dieta

Popularne błędy żywieniowe — tego unikaj!

• Zakładki: 36


Błędy popełnia każdy z nas. Jedne mogą mieć większy a drugie mniejszy wpływ na nasze życie bądź zdrowie. Jednak błędy żywieniowe to zdecydowanie coś, czego nie powinniśmy bagatelizować, jeśli zależy nam na pełnej sprawności. Jakich błędów żywieniowych powinniśmy unikać?

Jakie błędy żywieniowe najczęściej popełniamy?

Istnieje wiele błędów żywieniowych, które świadomie bądź nieświadomie popełniamy i które wpływają nie tylko na nasze zdrowie, ale także na jakość naszego życia. Bardzo powszechnym złym nawykiem jest nieregularne spożywanie posiłków. Przez nadmiar obowiązków wiele osób nie przykłada większej uwagi do tego, co je. Prowadzi to do tego, że częściej sięgamy po niskiej jakości jedzenie, byle zapełnić żołądek i zaoszczędzić czas.

Dużą krzywdę możemy wyrządzić swojemu organizmowi, jeśli zdecydujemy się przejść na restrykcyjną dietę. Z restrykcyjną i niezdrową dietą mamy do czynienia, kiedy dzienna wartość kaloryczna spożywanych posiłków jest niższa niż indywidualna podstawowa przemiana materii danej osoby.

Brak różnorodności w posiłkach prowadzi do licznych niedoborów. Dieta uboga w składniki mineralne i witaminy to duża krzywda wyrządzana naszemu organizmowi. Sekretem jest komponowanie dań z różnych składników mających wysoką wartość odżywczą.

Nie powinniśmy zapominać także o piciu wody, która zapewnia prawidłowy przebieg wszystkich procesów życiowych zachodzących w naszym ciele. Odwodnienie organizmu może mieć bardzo przykre konsekwencje.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
45 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *