Sport

Pole dance — taniec, który uzależnia! Dlaczego warto go trenować?

• Zakładki: 32


Pole dance, czyli taniec na rurze jest przez wiele osób mylony z tańcem erotycznym. Jeszcze do niedawna był to temat tabu, ale obecnie taniec ten wkrada się między inne formy aktywności fizycznej i jednocześnie zdobywa mnóstwo fanek. Dlaczego warto trenować pole dance i co dają te ćwiczenia?

Czym jest pole dance?

Taniec na rurze zwany także pole dance to rodzaj treningu, który łączy w sobie taniec oraz gimnastykę z elementami akrobatyki. Ćwiczenia odbywają się z wykorzystaniem metalowej rury przymocowanej jednym końcem do sufitu, a drugim do podłogi. Mimo że kiedyś taniec na rurze kojarzony był   wszystkim z rozrywką dla mężczyzn, obecnie to doskonała forma treningu pozwalająca kształtować całe ciało. Nie jest to jednak łatwy trening, ponieważ wymaga zarówno dobrej kondycji, jak i samozaparcia. Akrobacje wykonywane na rurze wyglądają imponująco, ale do ich wykonania potrzeba siły, wytrzymałości i elastycznego ciała.

Jakie efekty daje pole dance?

Pole dance jest dyscypliną sportu, która korzystnie wpływa na wiele sfer. Z pewnością może pomóc osobom odchudzającym się, ponieważ pozwala spalać kalorie i kształtuje jędrne ciało. To także doskonały sposób na wzmocnienie mięśni ramion, nóg i brzucha. Taniec na rurze zwiększa elastyczność ciała, tym samym poprawiając gibkość. Oprócz efektów fizycznych warto zwrócić uwagę także na zmiany w psychice, które zachodzą dzięki treningom pole dance. Większość uczestników zgodzi się, że zajęcia tańca na rurze zwiększają pewność siebie i podnoszą samoocenę.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *