Zdrowie Fizyczne

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

• Zakładki: 41


Wiele osób, kiedy zauważy u siebie problem z wypadaniem włosów, od razu wpada w panikę. Przyczyn takiego zjawiska jest dużo i mogą one być zarówno błahe, jak i oznaczać poważne dolegliwości. Które z nich najczęściej powodują utratę włosów?

Dlaczego wypadają nam włosy?

Jednym z dość popularnych współcześnie powodów wypadania włosów jest stres. Przemęczenie organizmu bardzo często osłabia włosy i wzmaga ich utratę. W takich sytuacjach rozwiązaniem może okazać się sięgnięcie po naturalne suplementy diety. Do nadmiernej utraty włosów czy nawet łysienia mogą się także przyczyniać choroby tarczycy. Warto zrobić badania w tym kierunku, jeśli wykluczyliśmy wcześniej inne czynniki. Na dobrą kondycję naszych włosów ogromny wpływ ma zdrowa dieta. To właśnie niedobory witamin i minerałów znacząco osłabiają włosy. Musimy więc zadbać o prawidłowy poziom żelaza, magnezu, kwasu foliowego, cynku czy witamin H, A oraz B. Niektórzy z nas nie zdają sobie sprawy, że jednym z niepożądanych działań niektórych leków jest właśnie wypadanie włosów. Dlatego też ważne jest, by dokładnie zapoznać się z ulotkami przyjmowanych medykamentów. Wspominając o niedoborze żelaza, nie możemy zapomnieć o anemii. Choroba ta także przyspiesza utratę włosów. Aby ją wykluczyć, powinniśmy wykonać odpowiednie badania krwi.

Wspomniane przyczyny nadmiernego wypadania włosów należą do tych najpopularniejszych, ale nie są to jedyne czynniki. Właściwą odpowiedź na pytanie da nam tylko dokładne przeanalizowanie naszego trybu życia i zdrowia.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *