Zdrowie Fizyczne

Na co pomaga masaż bańką chińską?

• Zakładki: 48


Masaże wykonywane są w wielu różnych technikach, a każda może przynieść inne korzyści. Jedną z nich jest masaż bańką chińską polecany przede wszystkim osobom pragnącym pozbyć się cellulitu. Jakie dokładnie efekty daje ta technika masażu?

Efekty masażu bańką chińską

Masaż wykonywany bańką chińską działa na zasadzie podciśnienia powstającego poprzez zassanie skóry. Usprawnia to przepływ limfy, zwiększa ukrwienie, działa na skórę pobudzająco i dotlenia tkanki. Efektem masażu jest więc stopniowa redukcja cellulitu. Systematyczne stosowanie baniek przynosi wiele korzyści, które bardzo szybko zauważyć możemy gołym okiem. Zastosowanie baniek na uda pozwala obniżyć poziom tkanki tłuszczowej w tych okolicach, a co za tym idzie zmniejszyć ich obwód. Co ciekawe, uda dzięki temu stają się silniejsze, a skóra bardziej napięta.

Ten rodzaj masażu możemy także wykonywać w innych obszarach ciała. Pierwsze efekty masażu bańką będziemy mogli zauważyć już po pierwszej sesji. Na kolejne zmiany będzie trzeba nieco poczekać. Zwykle mówi się o około 10 sesjach wykonanych w równym odstępie czasu. Warto pamiętać, by nie doprowadzić do przyzwyczajenia się organizmu. W tym celu konieczny będzie kilkudniowy odpoczynek. Jeśli zależy nam na idealnym efekcie, konieczna będzie wizyta u doświadczonego masażysty lub fizjoterapeuty. Nie oznacza to, że nie możemy spróbować swoich sił samodzielnie w domu. Pamiętajmy jednak, żeby masaż łączyć z dietą, ćwiczeniami i prawidłowym nawodnieniem organizmu.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *