Zdrowie Psychiczne

Kim jest wampir energetyczny? Jak go rozpoznać?

• Zakładki: 27


Sformułowanie „wampir energetyczny” dla niektórych może brzmieć zabawnie, jednak w rzeczywistości przebywanie z osobami określanymi tym mianem niekoniecznie jest dla nas korzystne. Kogo możemy nazwać wampirami energetycznymi i jakie cechy charakterystyczne mają takie osoby?

Jak rozpoznać wampira energetycznego?

O wampirach energetycznych mówi się potocznie, że wysysają całą energię z drugiej osoby odbierając jej tym samym radość. Wampiry stale wymagają komplementów, słów wsparcia oraz motywacji. Oczekują, by pokornie wysłuchiwać ich chwalenia się. Bardzo często osoba mająca kontakt z wampirem energetycznym po rozmowie czuje się zmęczona. Warto zaznaczyć, że wampiry energetyczne dzielimy na świadome oraz nieświadome, ale nie tylko.

Wyróżniamy 5 grup wampirów energetycznych, a jedną z nich są wampiry aktorzy. Starają się przedstawić siebie w jak najlepszym świetle i jednocześnie ukryć wszelkie mankamenty. Kolejnym typem są aspołeczni hedoniści, którzy uwielbiają wszelkie wyjścia, często sięgają po używki, a co za tym idzie, zamęczają ludzi wokół siebie relacjami ze swojego życia. Wampiry narcyzowie mają ogromne ego i w swoich działaniach nie biorą pod uwagę innych ludzi. Co ciekawe, zazwyczaj robią to nieświadomie. Wampiry obsesyjno-kompulsyjne to perfekcjoniści. Są maniakami kontroli, mają zawsze rację i chcą nad wszystkim panować. Ostatnią grupą są wampiry paranoidalne kierujące się uprzedzeniami i wszędzie węszące spisek. Są nieufne wobec innych ludzi i ich poglądów. Warto chronić się przed takimi osobami, by ograniczyć ich wpływ na nasze samopoczucie i życie.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *