Suplementy Diety

Kiedy warto sięgnąć po wyciąg z lucerny Green Care? Zapytaliśmy ekspertów z Apteki Zdrowie

• Zakładki: 23


Wyglądem przypomina koniczynę. Co prawda szczęścia nie przynosi, ale posiada szereg właściwości prozdrowotnych, które są znane już od starożytności i niezwykle cenione w medycynie ludowej. Lucerna siewna, bo o niej mowa, zawiera wiele cennych witamin i składników, które sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu naszego organizmu. Kiedy warto sięgnąć po Green Care, naturalny wyciąg z lucerny?

Lucerna siewna, znana również pod nazwą alfalfa, to naprawdę wyjątkowa roślina. Jej korzeń rośnie na głębokości nawet do 10 metrów, co sprawia, że roślina pozyskuje składniki cenne składniki odżywcze z czystszej, niczym nieskażonej, gleby, zasobnej w bezcenne biopierwiastki. Lucerna została nazwana przez biologa Franka Bouera „wspaniałym lekarzem”, gdyż zawiera aż 8 niezbędnych enzymów. Wyjątkowość tej rośliny niejako potwierdza również jej angielska nazwa alfalfa. Jest to słowo pochodzenia arabskiego, które oznacza ojca i ma związek z działaniem wzmacniającym lucerny, tym, jak bardzo opiekuje się naszym organizmem. Część nadziemna jest równie wartościowa. Jest źródłem beta-karotenu, witamin z grupy B, witaminy K, krzemu, magnezu, żelaza i potasu. Dzięki temu spożywanie kiełków lucerny czy też picie soku z rośliny może korzystnie wpływać na funkcjonowanie układu odpornościowego, mięśni, gospodarki wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej, poprawiając również stan włosów i paznokci. Chcąc zachować zdrowie, sięgaj po naturalny wyciąg z lucerny Green Care. Szybko zauważysz poprawę samopoczucia. 

Komu poleca się preparat Green Care?

Wszystkim osobom, które odczuwają zmęczenie. Preparat Green Care został wzbogacony o magnez, który wspomaga układy nerwowy i mięśniowy, przyczyniając się do zmniejszenia uczucia znużenia. Po wyciąg lucerny powinny sięgnąć osoby, którym zależy na poprawie kondycji włosów i paznokci. Aktywne składniki preparatu Green Care pomagają w łagodzeniu objawów wrzodów żołądka i dwunastnicy, przywracając prawidłową florę jelitową.  Jeśli zauważyłeś u siebie nieprzyjemny zapach z ust lub też zbyt często występującą zgagę, również sięgnij po wyciąg z lucerny. Szybko zauważysz poprawę. Green Care może pomóc osobom miewającym częste krwotoki z nosa, a także biegunki mogące być jednym z objawów niedoboru witaminy K.

Przeciwskazania do zażywania preparatu Green Care 

Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe powinny zrezygnować z suplementacji lucerny. Witamina K, którego cennym źródłem jest lucerna, może zmniejszać ich skuteczność. Ze względu na brak wystarczających dowodów na jej bezpieczeństwo dla kobiet w ciąży, powinny one uważać na okresowe wykorzystywanie cennych właściwości tej rośliny.

Na co pomoże wyciąg z lucerny? 

Lucerna jest źródłem białka, a ponadto zawiera aminokwasy egzogenne, których nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować samodzielnie. Dostarcza również jedno- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Mają one ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, odpowiadając za sprawne funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Są także ważnym elementem profilaktyki i leczeniu wybranych chorób układów krążenia i nerwowego (chorób neurodegeneracyjnych, m.in. Alzheimera) oraz kostnego. Lucerna wspomaga leczenie cukrzycy, astmy oskrzelowej, anemii i nowotworów. Łagodni także objawy związane z menopauzą. Wysoka zawartość chlorofilu – zielonego barwnika występującego w roślinach – sprawia, że wyciąg z tej rośliny wykazuje właściwości antyoksydacyjne, przez co chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *