Dieta

Jak zacząć zdrowe odżywianie? Poznaj 3 najważniejsze zasady!

• Zakładki: 41


Chociaż temat zdrowego jedzenia zazwyczaj króluje na przełomie roku, my wracamy do niego już teraz. Wyprzedzenie to nie jest przypadkowe – podpowiadamy, jak zacząć zdrowe odżywianie. Poznaj 3 najważniejsze zasady, by zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie.

Czy trzeba samemu gotować, by zdrowo się odżywiać?

Samodzielne przygotowywanie posiłków nie jest konieczne, by zdrowo się odżywiać – jest to jednak najlepszy i najtańszy sposób, by zadbać o swoje zdrowie. Jeśli do tej pory unikaliśmy gotowania, warto zadbać, by było one dla nas przyjemne:

  • nowoczesne wyposażenie kuchni – garnek indukcja, beztłuszczowa patelnia, zestaw misek i miseczek, ostre noże, ostra tarka, młynek do pieprzu zdecydowanie ułatwią i uprzyjemnią gotowanie
  • aplikacje z przepisami – jeśli na co dzień chętnie korzystamy z aplikacji, również przepisów poszukajmy w aplikacjach
  • gotowanie na dwa dni – nawet ci, co uwielbiają gotować, nie zawsze mają na to czas; dlatego warto zaoszczędzić czas i gotować na 2 dni; warto pamiętać, że wiele dań można mrozić lub wekować

Gotowanie i przyrządzenie różnorodnych posiłków może dawać satysfakcję nawet, jeśli wcześniej nie lubiliśmy gotować. Szukajmy łatwych, szybkich i smacznych dań zgodnie z zasadą „proste rozwiązania są najlepsze”.

Zdrowe odżywianie oparte o smaczne i różnorodne posiłki

Zdrowe odżywianie powinno także opierać się o zróżnicowane i pyszne dania. Powinniśmy więc zadbać o różnorodność, bogactwo przypraw i produktów. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, nie musimy ograniczać się wyłącznie do gotowanych i pieczonych potraw. Samodzielnie przygotowane danie chińskie będzie znakomitym zamiennikiem fast-foodów, które do niedawna wybieraliśmy najchętniej. Głęboka patelnia przyda się również do przyrządzania szybkich warzyw na patelni, które w połączeniu z tofu lub kurczakiem i ryżem są sposobem na bardzo szybki, zdrowy, pożywny i pyszny obiad.

Zmiany w żywieniu powinny być wprowadzane drobnymi kroczkami – w tym przypadku ewolucja przyniesie znacznie więcej korzyści niż rewolucja. Więcej energii, zdrowa skóra i włosy, zaoszczędzone pieniądze to tylko niektóre z korzyści, jakie zauważymy już po pierwszych tygodniach tak niewielkiej odmiany w naszym życiu.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *