Sport

Jak zachęcić dziecko do sportu?

• Zakładki: 29


Jednym z ważniejszych obowiązków rodzica jest zachęcenie dziecka do uprawiania sportu. Wpłynie to dobrze nie tylko na zdrowie, ale również na charakter. Co zrobić, jeśli dziecko nie jest chętne do wyjścia na spacer lub nie ma ochoty na żadną inną aktywność fizyczną?

Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Jako rodzice w żadnym wypadku nie powinniśmy zmuszać dziecka do uprawiania sportu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyniesie to odwrotny skutek. W zamian za to warto pokazać najmłodszym, że aktywność fizyczna może być fajna i stanowić ciekawą zabawę. Pamiętajmy, że przykład idzie z góry i że zwykle wychowujemy dzieci poprzez dawanie im przykładu. Jeśli sami nie będziemy się ruszać, nasze dzieci nie będą widziały w sporcie nic interesującego.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, by pamiętać, że nie każde dziecko musi być we wszystkim najlepsze. Jeden maluch może biegać szybciej, a drugi wolniej. Jeden może świetnie jeździć na rowerze, a drugi z kolei pływać. Nie warto zabijać radości dziecka na rzecz ambicji rodziców.

Wbrew pozorom dzieci bardzo łatwo jest zachęcić do jakiejś czynności. Wystarczy pokazać im, że dana rzecz jest fajna, a to oczywiście należy do zadań rodzica. Czasami wystarczy drobiazg taki jak kolorowa koszulka sportowa czy drobna nagroda za osiągnięcie celu, by sprawić dziecku radość. Nasza pociecha nie musi od razu stać się wybitnym sportowcem, ale powinna prowadzić aktywny tryb życia, by dbać o własne zdrowie. Tak naprawdę im wcześniej przekażemy dzieciom ten wzorzec, tym lepiej.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *