Zdrowie Psychiczne

Jak uwierzyć w siebie i swoje możliwości?

• Zakładki: 34


Wiara w siebie pomaga iść przez życie z uniesioną głową i osiągać wyznaczone sobie cele z większą swobodą. Nie jest to jednak kwestia przypadku, a umiejętność, której w odpowiednich warunkach można się nauczyć. Jak to zrobić?

Czego tak naprawdę chcę?

Odkrycie tego, czego tak naprawdę pragniemy, znacznie pomaga w wyzwoleniu motywacji i siły do działania. Wbrew pozorom większość osób w ciągu swojego życia działa automatycznie i zajmuje się rzeczami, które tak w rzeczywistości nie mają dla nich większego znaczenia. Często jesteśmy lubiani przez ludzi, ponieważ zaspokajamy ich potrzeby, nie myśląc przy tym o naszych własnych. Pora to zmienić!

Budowanie wymarzonego życia

Bardzo często nowym doświadczeniom towarzyszą strach i niepewność. Jest to całkowicie normalne, ale błędem jest czekanie, aż emocje te przeminą. W ten sposób tracimy szansę na to, by zbudować życie, o jakim marzymy. Trzeba więc podjąć ryzyko i zrobić to, co zamierzaliśmy mimo strachu i wątpliwości.

Docenianie siebie

Wiele osób potrafi odhaczać z listy wykonane zadania, ale zapomina o celebrowaniu momentu osiągnięcia sukcesu. Warto zatrzymać się na chwilę, docenić siebie i zastanowić się nad tym, co pomogło nam dojść do wyznaczonego punktu. Uświadamianie sobie swoich małych sukcesów każdego dnia pozwala poczuć dumę z tego, kim się jest. Co więcej, dodaje nam to również większej motywacji i energii. Nawet najdrobniejsze zwycięstwa mogą po jakimś czasie sprawić, że osiągniemy cel, w którego osiągnięcie zdecydowanie wątpiliśmy.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *