Dieta

Jak podkręcić metabolizm? Poznaj najlepsze sposoby!

• Zakładki: 33


Czasem nawet najbardziej rygorystyczna dieta, regularne ćwiczenia czy liczenie kalorii nie pomaga zrzucić zbędnych kilogramów. Bardzo często dzieje się tak, kiedy nasza przemiana materii jest znacznie spowolniona. Istnieje jednak kilka zdrowych sposobów na przyspieszenie metabolizmu. Co warto zrobić?

Sposoby na przyspieszenie przemiany materii

Jednym z najczęściej wymienianych patentów na przyspieszenie przemiany materii jest oczywiście aktywność fizyczna. Warto wiedzieć, że to mięśnie spalają więcej kalorii niż tłuszcz. Zdecydowanie łatwiej będzie nam schudnąć, jeśli zwiększymy swoją masę mięśniową.

Na podkręcenie metabolizmu duży wpływ ma nie tylko spożywanie odpowiedniej liczby kalorii, ale także regularne posiłki. Jeśli robimy długie przerwy między posiłkami, nasz organizm przyzwyczaja się do gromadzenia tłuszczu i wolniej spala kalorie. Warto także dodać, że nieregularne jedzenie może zwiększać poziom hormonów odpowiedzialnych za uczucie głodu.

Niektóre składniki włączone do diety mogą pomóc w przyspieszeniu metabolizmu, o czym wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Jest to między innymi papryczka chilli, która zawiera kapsaicynę stymulującą wytwarzanie ciepła w organizmie. Mówi się, że to prawdziwy pogromca tłuszczu. Poza tym, do swojego menu powinniśmy włączyć także zieloną herbatę oraz nabiał. Dieta bogatobiałkowa chroni przed utratą beztłuszczowej masy ciała, czyli mięśni. Wyniki badań naukowych wskazują też na właściwości wspomagające odchudzanie, które ma posiadać kawa.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *