Zdrowie Fizyczne

Jak nie dać się alergii? Skuteczne nie tylko leki!

• Zakładki: 42


Koniec zimy oznacza trudny czas dla alergików. Ciągłe kichanie, katar i łzawiące oczy mogą skutecznie odebrać radość z nadchodzącej wiosny. Co zrobić, żeby móc cieszyć się piękną pogodą i zminimalizować te niekomfortowe objawy?

Najlepsze patenty dla alergika

Najważniejszą bronią w walce z alergią sezonową jest oczywiście wizyta u alergologa. Poza tym istnieje kilka sposobów na to, by czuć się znacznie lepiej nawet w najtrudniejszym czasie. Jednym z takich sposobów jest zamykanie okien. To właśnie przez okna do domu wpada bardzo dużo alergenów. Jeśli decydujemy się wyjść na spacer, zróbmy to wieczorem, kiedy pylenie się zmniejsza.

Częstsze sprzątanie w okresie wzmożonego pylenia roślin jest równie istotne. Nie możemy zapominać o alergenach, które znajdują się w naszym domu. Warto więc regularnie sprzątać i wycierać meble oraz podłogi na mokro. Osoby uczulone na składniki kurzu mogą zdecydować się na zakup odkurzacza z filtrem HEPA, który usuwa nawet najmniejsze drobiny.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umycie twarzy po powrocie do domu. Możemy także opłukać nos i oczy, aby usunąć z nich śluz z bakteriami i alergenami. Najlepiej byłoby oczywiście zmienić ubranie oraz wziąć prysznic, ale nie każdy ma na to czas. Co więcej, podczas spacerów warto mieć przy sobie maseczkę. W ten sposób ograniczymy nasz kontakt z ewentualnymi alergenami.

Alergicy w sezonie pylenia wcale nie muszą zamykać się w domach. Wystarczy znać kilka sprawdzonych patentów na to, jak nie dać się alergii i poprawić swoje ogólne samopoczucie.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *