Zdrowie Fizyczne

Jak korzystać z klimatyzacji latem, by nie szkodziła zdrowiu?

• Zakładki: 28


Im wyższa temperatura za oknem, tym chętniej wiele osób korzysta z klimatyzacji. Nic więc dziwnego, że oferta rynkowa klimatyzacji się zwiększa, a i rośnie odsetek osób decydujących się na montaż tej instalacji. Jak używać klimatyzacji latem, by nie zaszkodzić sobie i członkom rodziny?

Odpowiednia temperatura

Jeśli temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka, to większość osób decyduje się ustawić klimatyzację na bardzo niską temperaturę. Jak można się domyślić, jest to błąd, ponieważ organizm nie jest przystosowany do tak dużych skoków temperatury. Według specjalistów różnica między temperaturą w pomieszczeniu i na zewnątrz nie powinna być większa niż 6 stopni Celsjusza.

Kierunek i siła nawiewu

Często popełnianym błędem jest kierowanie strumienia chłodnego powietrza na pomieszczenie. Należy pamiętać, że każde pomieszczenie powinno się chłodzić powoli i równomiernie, dlatego też żaluzję klimatyzatora najlepiej będzie skierować w stronę sufitu. Natężenie również nie powinno być duże, by nie wychładzać zbyt agresywnie danego pomieszczenia.

Higiena klimatyzacji

Coś, o czym niestety wiele osób zapomina to higiena klimatyzacji. Dotyczy to między innymi wykonania przeglądu w celu sprawdzenia stanu technicznego i przygotowania klimatyzacji do pracy latem. Trzeba pamiętać o wymianie filtra powietrza i dokładnym wyczyszczeniu instalacji. To z kolei warto zlecić specjalistom z doświadczeniem.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
30 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *