Sport

Jak być fit bez wychodzenia z domu?

• Zakładki: 35


Zimowa aura i mróz za oknem zdecydowanie nie zachęca nas do opuszczania domów. Dlatego też większość czasu spędzamy we własnych czterech ścianach. Większości z nas brakuje również ruchu i codziennej porcji ćwiczeń. Jak możemy być fit, nie wychodząc z domu?

Sprzątanie

Mimo że często mamy problem ze znalezieniem motywacji do sprzątania, to powinien przekonać nas fakt, że podczas porządków domowych możemy spalić sporo kalorii. Warunek jest jeden — musimy się do tego przyłożyć. Sprzątanie może obejmować mycie okien, podłóg, wycieranie kurzy czy odkurzanie. Każda z tych aktywności poprawi naszą kondycję.

Piłka zamiast krzesła

Balansowanie na piłce gimnastycznej to idealny sposób na zaangażowanie wielu mięśni podczas innego zajęcia takiego jak oglądanie telewizji czy czytanie książki. Taką metodę zalecają także fizjoterapeuci, ponieważ w ten sposób wzmacniamy mięśnie kręgosłupa, brzucha, grzbietu, miednicy i nóg. Warto więc wziąć pod uwagę zastąpienia krzesła właśnie piłką gimnastyczną.

Błonnik w diecie

Bycie fit to nie tylko aktywność fizyczna, ale i właściwe żywienie. Według wielu badań zwiększenie ilości błonnika w diecie może nam przynieść mnóstwo korzyści zdrowotnych od spadku wagi, przez poprawę ciśnienia krwi aż po obniżenie poziomu glukozy w surowicy. Pamiętajmy więc o spożywaniu większej ilości produktów pełnoziarnistych, owoców i warzyw oraz nasion roślin strączkowych. Do tego zadbajmy o to, by codziennie pić co najmniej 2 litry wody.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *