Zdrowie Fizyczne

Hialuronian sodu – co warto wiedzieć?

• Zakładki: 51


Są takie składniki, które pełnią w ludzkim organizmie niezwykle ważną rolę. Jednym z nich jest hialuronian sodu, czyli inaczej roztwór kwasu hialuronowego. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej i poznać zalety użytkowania.

Hialuronian sodu – co warto wiedzieć?

Hialuronian sodu to inaczej kwas hialuronowy. Jest to naturalny składnik ludzkiego organizmu. Pełni bardzo ważną rolę, gdyż odpowiada za zachowanie młodości, a więc za sprężystość i jędrność skóry. Wraz z wiekiem stężenie tego naturalnego składnika w organizmie spada. Dlatego jest często suplementowany bądź wykorzystywany w kosmetykach. Niewątpliwie jego zaletą jest fakt, że nie ma on właściwości uczulających. Jest bardzo dobrze przyswajalny, ale należy go regularnie uzupełniać. Dzięki hialuronianowi sodu można utrzymać piękniejszą, jędrniejszą i lepiej nawilżoną skórę. 

Hialuronian sodu – jakie są dostępne stężenia?

Hialuronian sodu jest wykorzystywany na szeroką skalę w kosmetykach, szczególnie w kremach przeciwzmarszczkowych. Wykorzystuje się go również w medycynie estetycznej w postaci roztworów, które bezpośrednio wstrzykiwane są w głębokie warstwy skóry. 

Kwas hialuronowy wygładza zmarszczki, ale może służyć również do wymodelowania twarzy czy ust. Dostępne są różne stężenia: 1,5%; 3%, 5%, 7%. Takie roztwory służą jako baza wielu kosmetyków, ale często stosuje się je bezpośrednio na skórę. Kwas hialuronowy dostępny jest również w wersji do picia. Rzeczywiście zwiększa właściwości ochronne skóry, a przy tym zmniejsza tendencje do podrażnień. Nadaje skórze więcej blasku i poprawia jej kondycję. Wygładza też strukturę skóry i redukuje zmarszczki. Warto wybierać surowce najwyższej jakości. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą NATURAL POLAND: https://naturalpoland.pl/.     

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
176 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *