Dieta

Gotowanie na indukcji – obalamy mity o płytach indukcyjnych

• Zakładki: 31


Płyty indukcyjne stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem w polskich domach. Nadal jednak o gotowaniu na indukcji usłyszeć można wiele nieprawdziwych informacji. Dzisiaj obalamy największe mity o gotowaniu na płycie indukcyjnej.

Czy gotowanie na indukcji jest bezpieczne?

Najczęściej powielanym mitem jest ten traktujący o niebezpieczeństwie, jakie zagraża użytkownikom płyt indukcyjnych. Prawdą jest, że ich działanie opiera się o pole elektromagnetyczne, jednak nie ma ono wpływu na zdrowie większości z nas. Należy jednak pamiętać, że z płyt indukcyjnych nie powinny korzystać osoby z rozrusznikiem serca, ponieważ fale uszkadzają to urządzenie. Dla przeciwwagi przypominamy, że gotowanie na indukcji znacząco redukuje ryzyko oparzeń.

Zakup płyty indukcyjnej zmusza do wymiany wszystkich garnków

Prawdą jest, że gotowanie na indukcji wymaga zastosowania garnków z ferromagnetycznym dnem. Okazuje się jednak, że wielu użytkowników kuchni gazowych czy płyt ceramicznych ma już takie naczynia w domu. Sprawdź, czy na dnie garnka nie widnieje symbol zwiniętych cewek lub po prostu przyłóż magnes do dna – jeśli dno go przyciągnie, z powodzeniem możesz wykorzystać garnek na indukcji. Jeśli faktycznie nie posiadasz w domu ani jednego garnka ferromagnetycznego, możesz kupić potrzebne garnki, rondle i patelnie osobno lub zdecydować się na cały zestaw garnkow na indukcje.

Gotowanie na indukcji jest droższe

To mit, który kategorycznie obalamy. Gotowanie na indukcji jest tańsze – po włączeniu płyty indukcyjnej podgrzewane jest dno garnka, od którego wtórnie nagrzewa się płyta. Nie dochodzi więc tutaj do utraty energii, jaką obserwujemy podczas gotowania na gazie czy płycie ceramicznej. Aby wpłynąć na jeszcze mniejsze zużycie energii, warto zainwestować w wysokiej jakości komplet garnków – indukcja pozwoli nam znacząco zmniejszyć rachunki za prąd, a gotowanie na płycie będzie jeszcze przyjemniejsze.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
8 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *