Zdrowie Fizyczne

Domowe sposoby na opuchliznę. Jak uśmierzyć ból?

• Zakładki: 45


Obrzęki zazwyczaj dotyczą nóg i powstają, kiedy w tkankach gromadzi się nadmiar płynu surowiczego. Mogą być skutkiem wielu różnych schorzeń, ale także błędów w diecie czy trybie życia. Jak możemy złagodzić opuchliznę domowymi sposobami?

Skuteczne sposoby na obrzęki nóg

W przypadku obrzęku większość z nas od razu sięga po apteczne maści i żele, które mają przynieść nam ulgę poprzez obkurczenie naczyń. Co, jeśli nie posiadamy w domu takich specyfików, a zależy nam na szybkiej poprawie? Jest kilka sposobów, które powinniśmy wypróbować. Jednym z nich jest wymoczenie nóg w wodzie z solą. W ten sposób rozszerzymy naczynia, przez które ucieknie część zgromadzonej wody. Następnie wystarczy ułożyć nogi wyżej ciała, co dodatkowo ułatwi przepływ krwi.

Podobnie zadziała na nas wymoczenie nóg w wodzie z octem jabłkowym. Ocet ten pomaga nie tylko poprawić usuwanie nadmiaru wody, ale zawiera także potas wspomagający działanie nerek.

Skuteczne może być picie naparów z ziół uznawanych za naturalne diuretyki. Należą do nich pokrzywa, skrzyp i mniszek lekarski. Rośliny te mają działanie moczopędne i odwadniające. Spożywanie naparów warto jednak skonsultować z lekarzem, ponieważ zioła nie są obojętne dla organizmu. W przypadku osób z problemami z nerkami znacznie lepiej sprawdzi się jedzenie natki pietruszki, która ma takie samo działanie, a nie sposób jest ją przedawkować.

Rozwiązań na pozbycie się obrzęków nóg jest więcej, dlatego warto je testować. Oczywiście pamiętajmy, aby każde z rozwiązań w miarę możliwości skonsultować z lekarzem.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
137 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *