Sport

Domowa siłownia — jak ją urządzić?

• Zakładki: 34


Siłownia w domu może być ogromnym ułatwieniem dla osób niemających wystarczająco czasu, by regularnie chodzić na tradycyjną siłownię, a którym zależy na utrzymaniu kondycji i zdrowej sylwetki. Wystarczy kilka podstawowych sprzętów do ćwiczeń, by stworzyć przestrzeń do treningu w domowych warunkach. Od czego warto zacząć urządzanie takiej siłowni?

Jak przygotować przestrzeń do ćwiczeń w domu?

Zanim wybierzemy się na zakupy sprzętów do ćwiczeń, nie zapomnijmy o wygospodarowaniu na nie miejsca w naszym mieszkaniu. Brak dużego metrażu nie powinien stanowić problemu. Wiele zależy bowiem od tego, co będziemy ćwiczyć i jaki urządzenia oraz akcesoria chcemy kupić.

Przyrządy do domowej siłowni stanowią szeroką gamę produktów, Ważne jest jednak to, by dobrać sprzęt do własnych możliwości. Podstawowym elementem wyposażenia jest zwykle klasyczna sztanga, ale dobrze jest także rozejrzeć się za zestawami do ćwiczeń ze sztangą. Kolejnym przyrządem wartym uwagi są hantle, które stanowią świetne uzupełnienie każdego treningu. Nie ma jednak nic złego w tym, by całą sesję treningową wypełnić ćwiczeniami z hantlami o różnym obciążeniu. Domowe treningi nie mogą odbyć się bez maty treningowej lub też ławeczki do ćwiczeń. Możemy pokusić się również o taśmy i gumy do ćwiczeń, ale na tym wyposażenie nie musi się kończyć.

Wiele zależy od charakteru ćwiczeń, jakie będziemy chcieli wykonywać. Treningi siłowe wymagają na przykład hantli, a treningi cardio urządzeń takich jak orbitrek. Jeśli zaplanujemy wszystko na samym początku, nie będziemy mieć problemu z urządzeniem własnej domowej siłowni.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *