Dieta

Dlaczego warto regularnie jeść owsiankę?

• Zakładki: 31


Owsianka wielu z nas kojarzy się z pozbawioną smaku mleczną zupą jedzoną z przymusu w dzieciństwie. Jednak w ostatnim czasie płatki owsiane wróciły do łask i pojawiają się w diecie większej ilości osób, które doceniają ich korzystne właściwości. Jakie są zalety regularnego jedzenia owsianki?

Zalety owsianki na śniadanie

Nie bez powodu mówi się, że owsianka to idealny sposób na rozpoczęcie dnia. Szczególnie często powinny po nią sięgać osoby będące na diecie. Spożywanie owsianki pomaga nam utrzymać prawidłową masę ciała za sprawą zawartego w niej rozpuszczalnego w wodzie błonnika. Błonnikiem tym jest beta-glukan, który wydłuża działanie hormonu odpowiadającego za uczucie sytości. Wpływa również na pracę jelit, obniża zawartość cholesterolu i cukru we krwi.

Koniecznie trzeba także wspomnieć o zawartych w płatkach owsianych witaminach i minerałach, którymi są witaminy z grupy B, selen i magnez. Takie połączenie bardzo pozytywnie wpływa na nasz układ nerwowy, wspomaga koncentrację i ułatwia zapamiętywanie. Ponadto te składniki przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia, poprawiają nastrój, a nawet działają antydepresyjnie.

Nie można pominąć faktu, iż owsianka to bardzo łatwe i szybkie w przygotowaniu śniadanie. Wystarczy do płatków dodać gorącą wodę czy podgrzane mleko oraz dodatki w postaci orzechów lub owoców. Możemy stworzyć mnóstwo kompozycji, dzięki czemu za każdym razem nasza owsianka będzie smakować zupełnie inaczej.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *