Dieta

Dlaczego warto jeść śniadanie? To musisz wiedzieć!

• Zakładki: 41


Nie bez powodu mówi się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Niestety wiele osób ma zły nawyk pomijania go, zupełnie nie zdając sobie sprawy, jak przykre może to mieć konsekwencje. Dlaczego śniadanie jest tak ważne?

Śniadanie — energia na cały dzień

Powodów, dlaczego warto jeść śniadanie, jest wiele. Przede wszystkim dostarcza nam ono energii na cały dzień. W nocy nasza przemiana materii ulega spowolnieniu, a po zjedzeniu śniadania metabolizm się rozkręca. Naukowo udowodniono, że u osób jedzących śniadanie ryzyko otyłości w przyszłości jest znacznie mniejsze.

Jeśli zależy nam na efektywnej pracy naszego mózgu, nie możemy rezygnować z porannego posiłku. Bez śniadania zwykle mamy gorszą pamięć, problemy z koncentracją i stajemy się nerwowi. To właśnie składniki odżywcze, jakich dostarczamy rano naszemu organizmowi, decydują o wydolności fizycznej i umysłowej w ciągu dnia.

Czy może być lepszy sposób na poprawienie humoru z rana niż pożywne i smaczne śniadanie? Jeśli nasz organizm otrzyma rano porcję składników odżywczych zamiast kawy z mlekiem, to bardzo dobrze wpłynie to na nasz nastrój. Wiemy już, że śniadanie poprawia samopoczucie i pozwala uniknąć wielu poważnych chorób. Nie jest więc zaskoczeniem stwierdzenie, że śniadanie wydłuża życie.

Pamiętajmy, że jakość spożywanych produktów ma również duży wpływ na to, jak będzie funkcjonować nasz organizm. Zadbajmy więc, żeby na śniadanie spożywać pełnowartościowe produkty.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *