Dieta

Dietetyczne mity, w które nie warto wierzyć!

• Zakładki: 31


Mity na temat żywienia są często powtarzane i powielane przez inne osoby. Warto mieć świadomość ich istnienia, by nie popełniać żywieniowych błędów, ale także nie musieć ograniczać się w niektórych przypadkach. Jakie mity są najpopularniejsze?

MIT — Nie można jeść po 18

Dużo osób dalej wierzy w to, że nie powinno się jeść po godzinie 18, bo może to przyczynić się do odkładania tkanki tłuszczowej. Prawdą jest jednak, że ostatni posiłek powinno się spożyć na 2-3 godziny przed snem, by nie obciążyć organizmu.

MIT — Owoce można jeść bez ograniczeń

W owocach znajduje się cukier nazywany fruktozą. Spożywanie go w dużych ilościach prowadzić może do otyłości, cukrzycy typu 2 czy chorób układu krążenia. Owoce są cennym źródłem składników odżywczych, ale należy je jeść w umiarze.

MIT — Gluten szkodzi

Od jakiegoś czasu bardzo popularna stała się dieta bezglutenowa. Okazuje się jednak, ze wykluczenie glutenu z diety bez wyraźnych wskazań medycznych może jedynie zaszkodzić. W ten sposób pozbawia się organizm wielu cennych składników odżywczych. Warto także zdać sobie sprawę, iż dieta bezglutenowa nie jest dietą odchudzającą.

MIT — Cholesterol w jajkach

Od wielu lat panowało przekonanie, iż nadmierne spożywanie jajek prowadzi do wzrostu poziomu cholesterolu. Okazuje się, że cholesterol w jajkach nie jest taki straszny i nie wpływa tak na jego poziom w krwi, jak nasycone tłuszcze znajdujące się w słodyczach. Według dietetyków 1 lub 2 jajka dziennie to bezpieczna ilość.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *