Zdrowie Psychiczne

Czy warto medytować? W czym może nam pomóc medytacja?

• Zakładki: 31


Medytacja jest z jedną z technik relaksacyjnych, którą praktykuje coraz więcej osób. Mówi się, że pomaga się rozluźnić i wyciszyć umysł. Nie są to jednak wszystkie zalety tej techniki. W czym jeszcze medytacja może nam pomóc?

Komu potrzebna jest medytacja i jakie są jej cele?

Medytacja może dla każdego z nas oznaczać coś zupełnie innego. Jej głównym celem jest przede wszystkim relaks, odprężenie oraz odstresowanie się. W związku z tym nietrudno jest się domyślić, że medytację poleca się każdemu, kto taki stan chce osiągnąć. Jeśli przytłacza nas codzienność, czujemy się stale zestresowani i zmartwieni, medytowanie może okazać się wyjściem z nieprzyjemnej sytuacji. Pozwoli nam osiągnąć poczucie szczęścia, spełnienia i spokoju. Medytowanie okaże się szczególnie korzystne u osób mających problemy z bezsennością.

Wśród najważniejszych celów medytacji wyróżnić możemy między innymi polepszenie zdrowia psychicznego i fizycznego, przezwyciężenie negatywnych emocji, zapanowanie nad lękiem oraz osiągnięcie kontroli nad ciałem i umysłem. Warto wiedzieć, iż wyróżniamy kilka rodzajów medytacji, które mogą być nastawione na osiągnięcie innego celu. Pewne jest, że medytowanie niesie za sobą szereg korzyści zarówno dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Poza tym technika ta może mieć powiązania z danym systemem religijnym, lecz wcale nie musi. Z pewnością nie jest szkodliwa dla organizmu i nie ingeruje w niego, co daje jej przewagę nad różnymi środkami farmakologicznymi.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *