Suplementy Diety

Czy warto kupować ziołowe suplementy diety?

• Zakładki: 40


Suplementy diety to produkty, które obecnie są bardzo łatwo dostępne. Możemy kupić je w aptekach, sklepach ze zdrową żywnością, a nawet w sklepach spożywczych. Nie warto jednak kupować ich z niepewnego źródła, gdyż mogą okazać się dla nas niebezpieczne. Czy kupowanie ziołowych suplementów diety to dobry pomysł?

Ziołowe, czyli naturalne suplementy

Bardzo istotną informacją jest fakt, że ziołowe suplementy nie są lekami. Nie mają bowiem udowodnionego działania terapeutycznego. Ich zadaniem jest za to wspieranie organizmu, a tym samym przyczynianie się do utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia.

Zazwyczaj ziołowe suplementy diety zawierają wyciągi oraz ekstrakty roślinne. W ten sposób naturalnie wspierają organizm oraz chronią nas przed patogenami i rozwojem najróżniejszych infekcji. Musimy mieć świadomość, że preparaty te nie podlegają ścisłym kontrolom. Bardzo często są one fałszowane, na skutek czego zawierają toksyczne dla nas substancje. Jeśli więc mamy jakiekolwiek wątpliwości co do danego produktu, powinniśmy skonsultować się z farmaceutą bądź dietetykiem. Zawsze też powinniśmy informować lekarza o przyjmowaniu jakichkolwiek suplementów roślinnych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że mogą one wchodzić w interakcję z przepisanymi lekami.

Na rynku mamy do wyboru wiele ziołowych suplementów na przykład w formie kapsułek czy ziołowych herbatek funkcjonalnych. Mogą one skutecznie wesprzeć nasze zdrowie i uwolnić nas od przykrych dolegliwości.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *