Suplementy Diety

Czy suplementy diety na odchudzanie pozwalają schudnąć?

• Zakładki: 470


Czy suplementy diety pozwalają schudnąć? Czym w ogóle są suplementy diety na odchudzanie? Czy może je przyjmować każdy? Poznaj odpowiedzi na najpopularniejsze pytania dotyczące suplementów diety polecanych w trakcie procesu odchudzania!

Suplementy diety – co to?

Suplementy diety to nazwa grupy środków spożywczych służących wzbogaceniu podstawowej diety człowieka o elementy, których nie dostarcza lub dostarcza za mało w spożywanych produktach stałych i napojach. Zawierają różnego rodzaju składniki odżywcze: minerały, witaminy, makro- i mikroelementy, białka, tłuszcze. Wszystko zależy od konkretnego suplementu diety oraz jego przeznaczenia. Co ważne, suplementy diety nie są sprzedawane na receptę, ponieważ nie stanowią leków. Można je kupić zarówno w aptekach, jak i w zwykłych sklepach spożywczych.

Czy suplementy diety na odchudzanie są skuteczne?

Ogromne ogólnoświatowe zainteresowanie zdrowiem, samopoczuciem i wyglądem sprawia, że suplementy diety stanowią najliczniejszą grupę produktów dostępnych w aptekach. Czy to dobrze? Niekoniecznie. W przeciwieństwie do leków suplementy diety nie wymagają przedstawienia wyników badań przed wprowadzeniem na rynek. Mało tego – nie wymagają nawet przeprowadzenia takich badań. Może się więc okazać, że kupione przez Ciebie suplementy diety na odchudzanie mają niewiele składnika aktywnego albo nie mają go wcale.

Czy to jednak znaczy, że suplementy diety na odchudzanie nie działają wcale? Nie, tak stwierdzić nie można. Warto natomiast stosować środki od sprawdzonych, uznanych producentów. Poza tym lepiej wybierać takie suplementy diety na odchudzanie, które dostarczają składniki trudne bądź niemożliwe do przemycenia w posiłkach – składniki łatwo dostępne bowiem lepiej dodać do ugotowanego dania samodzielnie. I pamiętaj: proces odchudzania opiera się na prawidłowej diecie i ruchu – prowadzących do deficytu kalorii – nie zaś na dostarczanych środkach. Suplementy diety nie zastąpią pracy nad ciałem.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
302 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *