Sport

Biurowy tryb pracy — co ze sportem?

• Zakładki: 35


Siedzący tryb pracy zdecydowanie nie sprzyja naszej kondycji oraz sprawności fizycznej. Co więcej, bardzo często do pracy czy do sklepu dojeżdżamy samochodem, nawet jeśli nie jest to długa droga. Przez to nasza aktywność fizyczna w ciągu dnia jest niewielka. Jakie ćwiczenia będą odpowiednie dla osób, które większość czasu spędzają za biurkiem?

Ćwiczenia dla pracowników biurowych

Osoby pracujące przy biurku i w taki też sposób spędzające większą część dnia powinny regularnie uprawiać sport. Jedną z propozycji jest bieganie. Nie potrzebujemy do tego specjalnego sprzętu, więc tak naprawdę możemy zacząć od razu. Warto wyrobić sobie nawyk i biegać przed pracą, by dostarczyć sobie energii na cały dzień.

Kolejny sport, który pozwoli nam się zrelaksować i rozluźnić mięśnie to pływanie. Ćwiczenia wykonywane w wodzie nie obciążają naszych stawów i kości, a za to poprawiają ogólną kondycję. Jeśli planujemy chodzić na basen regularnie, powinniśmy pomyśleć o wykupieniu karnetu. W ten sposób zaoszczędzimy nieco pieniędzy.

Bardzo ważne jest to, by robić sobie przerwy w pracy. Dzięki temu odpoczywa nie tylko nasz umysł, ale i ciało. Przerwę możemy poświęcić na krótki spacer po biurze, czy nawet wykonanie kilku przysiadów. Dobrym pomysłem jest zaproszenie do wspólnych ćwiczeń współpracowników. W towarzystwie będzie nam się ćwiczyć zdecydowanie przyjemniej. Z całą pewnością dobrze wpłynie to także na naszą wydajność.

Praca biurowa nie wyklucza nas z aktywności fizycznej. Powinniśmy znaleźć trochę czasu, by wykonać serię ćwiczeń lub uprawiać sport przed albo po pracy.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *