Suplementy Diety

Adaptogeny — czym są i jak działają te substancje?

• Zakładki: 31


Organizm każdego z nas jest ciągle narażony na różnego rodzaju czynniki stresowe. Bardzo niekorzystnie wpływa to na równowagę inaczej zwaną homeostazą. Okazuje się jednak, że skutecznym rozwiązaniem mogą być adaptogeny. Jakie jest ich działanie?

Adaptogeny dla przywrócenia równowagi organizmu

Adaptogeny to nic innego jak grupa suplementów pochodzenia roślinnego. Dzięki ich właściwościom antystresowym cieszą się ogromną popularnością. Ich działanie polega na zwiększeniu zdolności adaptacyjnych organizmu, dzięki czemu znacznie łatwiej jest nam przystosować się do zmian oraz wymagającego trybu życia. Co ciekawe, adaptogeny mają normalizujący wpływ na organizm i przywracają jego fizjologiczną równowagę. Potwierdzone jest także ich działanie immunostymulujące. Nietrudno jest się więc domyślić, iż substancje te wzmacniają odporność i wpływają korzystnie na zdolność regeneracji organizmu. Bardzo istotnym faktem jest to, że adaptogen musi mieć szerokie spektrum działania oraz być nietoksyczny i bezpieczny dla zdrowia nawet w przypadku długotrwałego stosowania.

Jednym z najpopularniejszych obecnie adaptogenów jest ashwagandha znana z wyciszającego i uspokajającego działania. Równie popularną substancją jest różeniec górski, który ma nieco odmienne działanie od ashwagandhy. Jest on bardziej energetyzujący i motywujący, dlatego też najlepiej stosować go rano. Jeśli zdecydujemy się na przyjmowanie adaptogenów, starajmy się wybierać suplementy od sprawdzonych producentów.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym najlepszesuplementy.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *