Valif – działanie i stosowanie

Valif – działanie i stosowanie

Valif jest to lek zawierający czynną substancję wardenafil. Preparat dostępny jest w postaci okrągłych, pomarańczowych tabletek. Valif jest wykorzystywany w leczeniu mężczyzn z zaburzeniami erekcji. 

W jakim celu stosowany jest Valif?

Lek Valif stosowany jest w przypadku zaburzeń erekcyjnych (czasami nazywanych impotencją) u dorosłych mężczyzn. Zaburzenia te powodują niezdolność do uzyskania albo utrzymania wzwodu członka (erekcji) w stopniu, który wystarczałby do uzyskania satysfakcjonującego stosunku płciowego. Oczywiście koniecznym warunkiem do efektywnego działania leku jest stymulacja seksualna.

Jak powinno się stosować Valif?

Preparat Valif może być przyjmowany z posiłkiem, albo niezależnie od niego, od 25 do 60 minut przez planowanym rozpoczęciem aktywności seksualnej. Warto mieć świadomość, że w przypadku stosowania leku z posiłkiem wysokotłuszczowym, jego działanie może być opóźnione. W zależności od efektywności, a także wystąpienia niepożądanych działań, dawka może być zwiększona lub zmniejszona. Pacjentom z zaburzeniami pracy wątroby albo ciężkim zaburzeniem czynności nerek rekomenduje się rozpoczęcie leczenia od najniższej dawki. Poleca się również przyjmować maksymalnie 1 tabletkę dziennie

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy skontaktować się z lekarzem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań, a także ustalenia przyczyn impotencji. Valif jest lekiem tylko i wyłącznie dla mężczyzn, a dzienna dawka wynosi 20 mg. Preparat powinien być przyjmowany z niewielką ilością wody. Działanie leku będzie utrzymywało się między 1 a 4 godziną od momentu przyjęcia.

Jak działa preparat Valif?

Czynna substancja występująca w preparacie – wardenafil, jest zaliczany do grupy leków nazywanych inhibitoramifosfodiestaryzy 5 (PDE5). Wardenafil odpowiada za hamowanie enzymu fosfodiestyrazy, który powoduje rozpad substancji GMP (cGMP). W trakcie normalnej stymulacji seksualnej, substancja cGMP produkowana jest w członku, gdzie doprowadza do rozkurczu mięśni gładkich ciał jamistych (corpora cavernosa), pozwala to na większy napływ krwi do ciał jamistych, co powoduje erekcję. Poprzez hamowanie rozpadu cGMP, preparat przywraca właściwy wzwód. Oczywiście należy pamiętać, że do wzwodu konieczna jest stymulacja seksualna.

Więcej informacji znajdą Państwo na https://www.aptekakamagra.pl/valif.html

Ostatnie wpisy
Kategorie